این مشکل برای اغلب خانم های منزل پیش میاد ، حتی شرکت های قالیشویی هم بااین موضوع مواجه هستند و به طور روزمره با این مورد برخورد داریم لذا دانستن احکام شستشو فرش، پاک کردن نجاست فرش امری ضروری است.

 

اصول پاک کردن فرش از نجاست

تطهیر موکت چسبیده به زمین : با آب لوله کشى پاک مى‌شود وباید کمى فشار داده شود و بهتر این است که غُساله آن با دستمال و امثال آن جمع شود.

تطهیر فرش یا مکان نجس : براى تطهیر مکان نجس ابتدا عین نجاست را برطرف نمایید؛ در مورد آب قلیل، مقدارى آب روى آن قسمت بریزید به‌گونه‌اى که محل نجاست‌شده را در برگیرد و کمى آب را حرکت دهد و بعد با دستمالى آن آب را جمع کنید. بدین ترتیب آن قسمت پاک‌مى‌شودامادستمال ودست وظرفى‌که دستمال در آن قرار مى‌گیرد، نجس مى‌باشد. و در مورد آب لوله‌کشى همین مقدارکه آب آنجارافرابگیردوکمى آب را حرکت دهد پاک مى‌شود و بهتر این است که غُساله آن با دستمال و امثال آن جمع شود.

 

مسأله ۱ـ فرش و لباس و چیزهایى مانند آن، که آب را به خود مى گیرد و قابل فشار دادن است، چنانچه با آب قلیل تطهیر مى کنند، باید بعد از هر بار شستن، آن را فشار دهند تا آبهاى داخل آن بیرون آید و یا به

گونه اى دیگر آبِ آن گرفته شود; ولى در آب کُر و جارى فشار دادن لازم نیست. به شرط این که آن را طورى در آب تکان دهند که آب از آن بگذرد.

مسأله ۲ـ موکت چسبیده به زمین به وسیله آب لوله کشى پاک مى شود و لازم است مقدارى فشار داده شود و بهتر این است که آب موجود در آن را با چیزى جمع کنند.

 

 

 

اگر ادرار در وسط  سجاده فرش ریخته باشد و نشود فرش را شست چه باید کرد؟

تنها راه پاک شدن لباس  و پتو یا سجاده فرشی که نجس شده است شستن با آب است، و اگر امکان شستن فرش نجس با آب وجود نداشته باشد فرش بر نجاست خود باقی است و باید کاری کرد که تماس همراه با رطوبت با محل نجس فرش حاصل نشود و نجاست فرش به چیزهای دیگر سرایت نکند. برای این کار می توان پارچه یا روکش دیگری روی با آن شویم؟

 

اگر بخواهید چیزى را که با بول نجس شده با آب قلیل آب بکشید

مسأله ۱۶۰- اگر بخواهند چیزى را که به بول نجس شده با آب قلیل آب بکشند، چنانچه یک مرتبه آب روى آن بریزند و از آن جدا شود، در صورتى که بول در آن چیز نمانده باشد یک مرتبۀ دیگر که آب روى آن بریزند پاک مى‌شود، ولى در لباس و فرش و مانند اینها باید بعد از هر دفعه، فشار دهند تا غُسالۀ آن بیرون آید  و غُساله آبى است که معمولًا در وقت شستن و بعد از آن از چیزى که شسته مى‌شود خود به خود یا به وسیلۀ فشار مى‌ریزد.

 

سیستانى: در صورتى که بول در آن چیز نمانده باشد، پاک مى‌شود مگر در لباس و بدن که باید دو مرتبه روى آنها آب بریزند تا پاک شود و در هر حال در شستن لباس و فرش و مانند اینها با آب قلیل باید فشار دهند تا غسالۀ آن بیرون آید

 

مکارم: مسأله: براى تطهیر چیزى که با بول نجس شده با آب قلیل دو مرتبه و در آب کر و جارى‌ و آب لوله‌کشى یک مرتبه کفایت مى‌کند، امّا در غیر بول یک مرتبه با آب قلیل یا کر کافى است. براى شستن لباس و فرش و مانند آن با آب قلیل باید آن را مقدارى فشار دهند تا آب از آن خارج شود.

 

سجاده فرش کد 50367

 

 

مشاوره ی رایگان جهت خرید فرش سجاده ای : 

 09133611739  خانم بزرافشان
 09131630120 آقای یوسفیان 

کانال تلگرام سجاده فرش

 

 سجاده فرش,سجاده فرش مسجدی,فرش سجاده ای,قیمت فرش سجاده ای نمازخانه,فرش محرابی,فرش مسجد,فرش مسجدی,شرکت سجاده فرش,فروش اینترنتی فرش سجاده ای


سجاده فرش مسجدی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


خرید اینترنتی رنگین کمان سایت مناقصات اموزش بروکر الپاری و فارکس کتاب های آموزشی بیتا رایانه دندانپزشکی الماس شمیران نو راهنماي سفر به دور دنيا وقت سفارت آمریکا|درارمنستان دوربين هاي ديجيتال